top of page

Kas ir Disku Golfs?

Disku golfs ir sporta veids un aktīva atpūta pie dabas jebkura vecuma cilvēkiem. Šis sporta veids ir viens no pasaulē ātrāk augošajiem sporta veidiem, pateicoties tā vienkāršības un zemo izmaksu dēļ. Skandināvijas reģionā disku golfs ir kļuvis ļoti populārs un šobrīd tas strauji attīstās Baltijas reģionā.


Disku golfā, līdzīgi kā tradicionālā golfā, spēles mērķis ir ar pēc iespējas mazāk gājieniem nokļūt līdz mērķim. Ja golfā gājienu veikšanai izmanto speciālas nūjas un bumbiņu, tad disku golfā galvenais spēles objekts ir speciāli lidojošie diski. Par mērķi šajā spēlē kalpo speciāls ķērājgrozs.


Šis sporta veids tiek spēlēts uz speciāli izbūvētiem laukumiem dabā. Šo laukumu izveides priekšrocības ir salīdzinoši zemās izveidošanas izmaksas un īsais un vienkāršais būvniecības process.
Disku golfs ir demokrātisks sporta veids. Šīs spēlēs sarežģītība, salīdzinot ar tradicionālo golfu, ir daudz vienkāršāka, jo spēles pamatelements ir lidojošā šķīvīša mešana. Disku golfs neprasa nekādu īpašu fizisku formu vai sagatavotību un ar to var nodarboties jebkurā vecumā. Reizē disku golfs ir ļoti ekonomisks sporta veids, lai to uzsāktu spēlēt, ir jāiegādājas vismaz viens lidojošais disks, kura cena ir sākot ar 10Eur.


Šī brīža situācijā, kad fitness un veselīga dzīvesveida tendences ir ieguvušas salīdzinoši lielu popularitāti, arī disku golfs ir viena no tām nodarbēm, kas sevī ietver šīs vērtības. Disku golfs ir aktīva atpūta svaigā gaisā, kas veicina gan augšējās, gan apakšējās ķermeņa daļas kustības. Šajā sporta veidā tiek apvienotas fiziskās un garīgās spējas, jo precīza metiena izdarīšanai nepieciešama spēja koncentrēties un spēks tāla metiena raidīšanai. Disku golfs pieder pie zema traumu riska sporta veida, jo tas sevī neietver augstas intensitātes slodzi un arī nav kontakta sports. Tā kā disku golfs ir individuāls sporta veids, ar to var nodarboties vienatnē vai arī pa grupām.


Disku golfs var būt lielisks brīvā laika pavadīšanas veids, profesionāls sporta veids, pastaiga brīvā dabā, draugu un ģimenes kopā sanākšana, kolektīvu un skolnieku saliedēšanas pasākums, vai arī viss kopā.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page